مواد شیمیایی

بیشتر بدانید

روانکار های صنعتی

بیشتر بدانید

درباره آریا اکسیر آسیا

شرکت آریا اکسیر آسیا با هدف تحقیق و تولید انواع روان کننده های صنعتی معدنی (mineral) ، سینتتیک (synthetic) ، نیمه سینتتیک (semi synthetic ) و مواد شیمیایی ویژه که برخی از آنها با صرف هزینه های گزاف از خارج کشور تامین می گردد ، همچنین بهینه سازی مصارف صنایع داخلی با ظرفیت 25000تن در سال تاسیس گردیده است . کلیه تجهیزات آزمایشگاهی و ماشین آلات از شرکتهای معتبر خریداری و نصب گردیده هم چنین این شرکت با استفاده از خدمات آزمایشگاههای معتبر در داخل و خارج کشور ، تولیدات خود را براساس دانش روز و منطبق با آخرین استانداردهای جهانی تولید و عرضه می نماید .

more

روغن های صنعتی

یکی از انواع روغن های تولید شده در شرکت آریا اکسیر آسیا روغن های صنعتی هستند که در صنعت به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. برای آشنایی با این نوع از روغن ها به توضیح مختصری از آن می پردازیم: برای تولید روغن صنعتی با کاربردهای مختلف و مشخصات معین، لازم است دو‎ ‎ماده اصلی به نام روغن پایه و ‏مواد افزودنی با یکدیگر مخلوط شوند‎. روغن‎ ‎پایه، ماده ای نفتی است که برای تهیه آن سه روش مختلف وجود دارد. این روش‎ ‎ها عبارت هستند از ‏استفاده از برش مواد نفتی، تصفیه روغن های کارکرده و‎ ‎تولید به روش مصنوعی که امروزه به طور وسیع از ‏روش برش مواد نفتی استفاده‏‎ ‎می شود. مواد افزودنی در واقع موادشیمیایی با ترکیبات پیچیده ای هستند که‎ ‎با ‏افزودن آنها به روغن پایه به مقدار مشخص، می توان مشخصه مورد استفاده‏‎ ‎را در روغن صنعتی ایجاد کرد یا ‏خواصی از روغن صنعتی را بهبود بخشید‎. برای‎ ‎تهیه روغن صنعتی ابتدا عملیات تقطیر نفت خام انجام می شود. این کار در چند‎ ‎مرحله تقطیر در جو و ‏تقطیر در خلا انجام می شود تا یک برش نفتی خاص حاصل‏‎ ‎شود که گرانروی و نقطه اشتعال معین داشته باشد‎

more

تقسیم بندی روغن های معدنی بر اساس محل استخراج

بر حسب اینکه نفت خام تولیدی از چه منبعی و محلی تهیه شده باشد ، روغن های حاصل از آنها را می توان به انواع زیر تقسیم بندی کرد . الف- روغن های با پایه پارافینی تعریف روغن هایی که مقدار متغیری مواد شبه واکسی (wax-likematerial) موسوم به پارافین دارا باشند.(paraffin base oil) محل ظهور : برای نخستین بار از نفت خام تولید شده از پنسیلوانیا به دست آمده اند . خواص شاخص ویسکوزیته بالایی دارند . همچنین دارای نقطه ریزش بالایی هستند ؛چرا که با کاهش دما ، پارافینها زودتروغن را سفت میکنند .

ارشیو مقالات

تماس با ما

روش های ارتباط با ما
 ایران ، اصفهان ، شهرک صنعتی شرق اصفهان ،خیابان یکم ،  پلاک 13 
  9831-36205290-95+

  info@aryaexir.com